Home ArchyvaiLiteratūros archyvai Jacques Chessex romano „Vienas žydas dėl pavyzdžio“ pristatymas

Jacques Chessex romano „Vienas žydas dėl pavyzdžio“ pristatymas

by Loic

Frankofonijos mėnesio proga, leidykla „Žara“ ir Prancūzų institutas Lietuvoje kviečia į šveicarų rašytojo Jacques Chessex romano „Vienas žydas dėl pavyzdžio“, išleisto lietuvių kalba (leid. Žara, vert. Stasė Gervienė, 2019 m.), pristatymą. Dalyvauja: aktorius Andrius Bialobževskis, vertėja Stasė Banionytė, prof. dr. Genovaitė Dručkutė, renginį moderuoja prof. dr. Vytautas Bikulčius.

1942 metai: Europa liepsnoja, skęsta kraujyje. Šveicarijoje taip pat veikia tamsios jėgos. Mėsininkų mieste Pėjerne, „besivartančiame tuštybėje ir taukuose“, bedarbystė kursto pagiežą ir įsisenėjusią neapykantą žydams. Aplink vietinį „gauleiterį“ ir pastorių be parapijos telkiasi bukakakčiai revanšistai, susižavėję vokišku vyriškumu. Jie trokšta kraujo. Jiems reikia aukos. Dėl pavyzdžio. Tai bus galvijų pirklys Artūras Blochas.

Jacques Chessex (1934–2009) – garsus šveicarų rašytojas, pelnęs daugybę prestižinių premijų (tarp jų – ir Gonkūrų premiją už romaną „Žmogėdra“.

Kovo 6 d., trečiadienį, 18val. Renginys vyks Prancūzų institute Lietuvoje, tik lietuvių kalba. Iėjimas laisvas.

You may also like

Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašom paspausti mygtuką „Sutinku“ Sutinku Daugiau informacijos