Home Archyvai Festivalio „Pirmoji banga“ atidaryme – prancūziški filmai

Festivalio „Pirmoji banga“ atidaryme – prancūziški filmai

by Evelina Reznikove

Šeštą rugsėjį iš eilės į kino salę žiūrovus kviečia satelitinis Europos šalių kino forumo „Scanorama“ renginys – ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“. Organizatoriai šiemet sudėliojo gausią ir išskirtinai turiningą programą, kurioje – ir šimtmetį peržengę filmai, ir kertines žymas kino istorijoje palikęs kinas. 

Metisė Daina | Daïnah la métisse

1 val. 8 min. | Drama, Eksperimentinis | N-13

Gražuolė Daina – metisė, ištekėjusi už iliuzionisto, gyvenančio ir dirbančio prabangiame vandenynų laineryje. Sykį ji susipažįsta su mechaniku, kurio susidomėjimas ja ilgainiui baigiasi tragedija. Tai beatodairiškai eksperimentinis kūrinys, cenzūros metu sutrumpintas iki pusės originalios trukmės, tačiau vis tiek likęs vienu ryškiausių filmų kino istorijoje.

Rodomas kartu su Jeano Renoiro nebyliu trumpametražiu filmu „Čarlstono ritmu“ (Sur un air de Charleston, 1927), kuriam gyvai akompanuos Viktoras Orestas Vagusevičius (pianinas).

You may also like

Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašom paspausti mygtuką „Sutinku“ Sutinku Daugiau informacijos