Home ArchyvaiLiteratūros archyvai Motinystė, migracija ir karjera frankofoniškoje Šveicarijoje

Motinystė, migracija ir karjera frankofoniškoje Šveicarijoje

by Loic

„Motinystė, migracija ir karjera frankofoniškoje Šveicarijoje“.

Eglės Kačkutės paskaita, dalyvaujant Prancūzijos Ambasadorei Lietuvoje p. Claire Lignières-Counathe ir JT moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto narei ir buvusiai pirmininkei Daliai Leinartei.

Paskaitos metu VU universiteto Šiuolaikinės prancūzų literatūros ir migracijos studijų docentė Dr. Eglė Kačkutė remsis savo 2019 m. pasirodžiusia knyga „Portrait d’une mère (qui travaille)“, kurioje pateikiami dvidešimt šeši moterų ir vyrų, derinančių migraciją, motinystę/tėvystę ir karjerą, portretai.

Frankofoniškosios Šveicarijos centras Ženeva yra ir vienas pasaulinių XXI amžiaus hipermobilumo mazgų: daugelio privačių bankų, kitų finansines paslaugas teikiančių kompanijų, tarptautinių organizacijų ir fondų buveinė. Trečdalis šio miesto gyventojų – šių organizacijų darbuotojai, išsilavinę, ambicingi, darbingo amžiaus žmonės, kurie dažnai jau yra kartą ar kelis kraustęsi iš vienos šalies į kitą studijų ar karjeros tikslais, neretai sukūrę šeimas su panašiais, taip pat gerai išsilavinusiais, ambicingais žmonėmis. Kaip klostosi šių porų profesiniai gyvenimai dėl vieno jų karjeros atsidūrus Ženevoje ir susilaukus vaikų. Dr. Eglės Kačkutės aptars augančias įtampas tarp socialinių lyčių vaidmenų, karjeros, motinystės/tėvystės ir tarptautinio mobilumo bei šiuolaikinių moterų strategijas, sprendžiant šias įtampas. Ar XXI amžiuje moterys ir vyrai turi vienodas teises į karjerą ir į vaikų priežiūrą, kada, kas, ką ir vardan ko aukoja ? Kaip keičiasi moterų ir vyrų prioritetai susilaukus vaikų ir ar kultūros, visuomenės bei organizacijų struktūros remia individualius pasirinkimus?

Diskusijoje dalyvaus Dalia Leinartė, JT moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto narė ir buvusi pirmininkė. Prancūzijos Ambasadorė Lietuvoje ponia Claire Lignières-Counathe pristatys situaciją Prancūzijoje.

Kovo 18d., trečiadienį, 18val.
Renginys vyks Prancūzų institute Lietuvoje, prancūzų ir lietuvių kalbomis. Įėjimas laisvas.

You may also like

Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašom paspausti mygtuką „Sutinku“ Sutinku Daugiau informacijos