Home ArchyvaiMūzikos archyvai Prancūzų muzikos puslapiai

Prancūzų muzikos puslapiai

by Loic

Prancūzų muzikos puslapiai
2016 m. vasario 6 d., šeštadienis, 19.00
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė, Vilnius

Atlikėjai
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistė YEOL EUM SON (fortepijonas)
Dirigentas OLIVIER GRANGEAN

Programa
PAUL DUKAS – Uvertiūra „Polyeucte“
MAURICE RAVEL – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 G-dur
GEORGES BIZET – Simfonija C-dur

Filharmonijoje vieši ir su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuoja du užsienio menininkai – tai simfoninių koncertų publikos pamėgtas ir kasmet į šią sceną grįžtantis charizmatiškasis batutos meistras Olivier Grangeanas iš Prancūzijos bei Pietų Korėjos pianistė Yeol Eum Son, kurios pasirodymą girdėjome 2013 m. gegužę, baigiamajame Filharmonijos koncertų sezono vakare. Sidabro medaliais tarptautiniuose P. Čaikovskio (2011) ir V. Cliburno (2009) konkursuose apdovanota atlikėja paskambins išdaigišką ir saulėtą Maurice’o Ravelio Fortepijoninį koncertą, apie kurį legendinis rusų pianistas H. Neuhausas yra pasakęs: „Tai viena iš džiaugsmo salų, kurių taip gausu prancūzų muzikoje“.

Šio vakaro pavadinimą „Prancūzų muzikos puslapiai“ inspiravo koncerto programa, kurioje, be šios šalies kompozitoriaus Ravelio, skambės dvi garsių jo tėvynainių – Paulio Dukas ir Georges’o Bizet jaunystės laikų simfoninės partitūros. 1891 m. Dukas parašyta koncertinė uvertiūra „Polyeucte“ laikoma pirmuoju simfoniniu šio kūrėjo opusu. Bizet Simfonija C-dur (arba neretai nurodoma tiesiog in C) – tai septyniolikmečio studento darbas, kurio melodijos, temų plėtojimas ir orkestruotė jau bylojo apie ypatingą būsimo kompozitoriaus talentą.

You may also like

Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašom paspausti mygtuką „Sutinku“ Sutinku Daugiau informacijos