Janine Kotwica paskaita „Iliustracijų knygų leidybos Prancūzijoje gyvybingumas ir turtingumas“

Birželio 21 d., trečiadienį, 18 val. Prancūzų institute Lietuvoje. Bus verčiama į lietuvių kalbą.

Registruojantis būtina užpildyti žemiau pateiktą anketą.

Iliustracijų knygos, skirtos tiek suaugusiems, tiek vaikams, jau tapo atskiru literatūros ir dailės žanru. Jis įsitvirtino ne iš karto, bet geriausi kūriniai jau laikomi klasika. Kai kurie tokių knygų iliustratoriai yra pelnę net pasaulinį pripažinimą. Su tekstu ar be jo, šiose knygose apstu įvairia technika atliktų piešinių, kupinų emocijų, humoro arba grafinės įtaigos, bei gvildenamos įvairiausios, kartais net aštrios, temos. Paskaitos metu bus kalbama apie įvairias XX a. –XXI a. išleistas iliustrucijų knygas,  atspindinčias Prancūzijos knygų leidybos gyvybingumą ir turtingumą.

Janine Kotwica, baigusi šiuolaikinės literatūros studijas, iliustracijos ir grafikos menų specialistė, yra daugybės parodų, konferencijų ir su knygų leidyba susijusių mokymų Prancūzijoje ir užsienyje organizatorė. Pikardijoje ji įkūrė André François centrą (Centre régional de Ressources sur l’Album et l’Illustration), kuriame, bendradarbiaudama su Lietuvos kultūros ministerija, surengė dvi parodas: „Lituania“ ir „Stasys – šimtaveidis žmogus“. ww.janinekotwica.com

Organizatoriai : Mažojo princo fondo -Visa lietuva skaito vaikams projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros institutas, Prancūzų institutas Lietuvoje.

Partneris : Vilniaus teatras „Lėlė“