Paskaitų ciklo Naujas požiūris į nūdienos pasaulį proga Agnès Michelot, teisininkė, aplinkosaugos klausimų specialistė, skaitys paskaitą „ Pasaulinio aplinkos apsaugos susitarimo projektas : kontekstas, analizė ir perspektyvos“. ­Šis projektas bus pristatytas rugsėjo mėnesį Jungtinių tautų organizacijoje.

Registruojantis būtina užpildyti žemiau pateiktą anketą.

Rugsėjo 14 d., ketvirtadienį, 18 val. Prancūzų institutas Lietuvoje
(bus verčiama į lietuvių kalbą)

Prancūzija įsipareigojo pristatyti „Pasaulinį aplinkos apsaugos susitarimą“ Jungtinių Tautų Organizacijoje. Šiame tekste, kurį ruošė teisės ekspertai iš keturiasdešimt šalių, primenami pagrindiniai aplinkos apsaugos teisės principai : „teisė į ekologiškai sveiką aplinką“, „pareiga rūpintis aplinka“. Tikimasi, kad šis tekstas taps įpareigojančia tarptautine sutartimi, kuria galima bus pasinaudoti prieš Šalis teismuose.

Agnès Michelot yra Prancūzijos Aplinkos apsaugos teisės draugijos pirmininkė, La Rošelio universiteto viešosios teisės dėstytoja, Teisės ir politikos studijų centro viena iš vadovių. Ji dalyvauja įvairiose mokslinėse programose, pvz. REOMERS. Ji buvo specialioji bendradarbė Jungtinių tautų mokymų ir tyrimų institute (UNITAR, Ženevoje) ir UNESCO konsultante Vakarų Afrikos biosferų rezervatų tinklo programoje Žmogus ir biosfera (MAB).