Filmų ciklas: Istorija

Rugsėjo 4 d., antradienis, 18 val.   

Ilgos sužadėtuvės, rež. Jean-Pierre Jeunet, 2004, 2 val.14 min, Subtitrai anglų k.

 

1919 – ieji. Devyniolikmetės Matildos sužadėtinis Manechas pašauktas kovoti prancūzų fronto linijose. Kaip ir milijonai kitų, jis „garbingai žuvo karo lauke“. Apie tai pranešta oficialiame rašte. Tačiau Matilda atsisako tuo patikėti. Jei Manechas būtų miręs, ji tai žinotų !

 

Rugsėjo 11 d., antradienis, 18 val.   

Linksmų Kalėdų, rež. Christian Carion, 2005,1 val. 55 min, Subtitrai prancūzų k.

 

1914 m. vasarą prasidėjęs karas įtraukė į savo sūkurį milijonus žmonių. Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos kariai nusprendė laikinai nutraukti mūšį ir Kalėdų naktį praleisti drauge. Vos prieš kelias akimirkas buvę mirtinais priešais skirtingų tautų kareiviai susėdo prie bendro Kalėdų vaišių stalo…

 

Rugsėjo 18 d., antradienis, 18 val.   

Anglas ligonis, rež. Anthony Minghella, 1996, 2 val.40 min. Subtitrai anglų k.

 

1945- ieji. Keturi nuo karo nukentėję žmonės leidžia dienas ir gydosi savo širdies žaizdas apleistame vienuolyne Toskanoje. Po truputį sugrįžta praeitis, o paslaptingas ir sunkiai sužeistas anglas ligonis pakeis jo kelyje atsiradusių žmonių likimus.

 

Rugsėjo 25 d., antradienis, 18 val.   

Pianistas, rež. Roman Polanski, 2002,2 val.28 min. Subtitrai anglų k.

 

Antrojo Pasaulinio karo metu garsus Lenkijos žydų kilmės pianistas Wladyslaw Szpilman  per šalies okupaciją liko tėvynėje, Varšuvos gete. Visą tą siaubingą laiką jis stengėsi išgyventi, net ir žinodamas, kad kiti jo šeimos nariai yra nusiųsti į mirtininkų stovyklas. Paskutinėmis karo dienomis išlikti ir pasislėpti jam padėjo…vokiečių karininkas.