Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks daugiau nei dvi savaites – nuo gegužės 22 dienos iki birželio 6 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su nepaprastai spalvinga Afrikos žemyno šalių kultūra ir tradicijomis, plėsti supratimą apie žemyno specifiką bei ryšius su Lietuva.
 
Programa (Kino filmų peržiūra vyks Prancūzų instituto Lietuvoje kino salėje, Didžioji g. 1, Vilnius.)
 
Gegužės 28 d., 18 val.
Félicité d‘Alain Gomis
Felisitė, iš Kinšasos kilusi dainininkė, gyvena viena su savo šešiolikmečiu sūnumi Samo. Vieną dieną jis patiria rimtą motociklo avariją. Norėdama išgelbėti jį nuo kojos amputacijos, ji leidžiasi ieškoti pinigų po visą miestą, pasinerdama į savo praeitį, savo svajones
 
Gegužės 30 d., 18 val.
Jimmy Goes To Nollywood de Jimmy Jean-Louis
Haičio aktorius Jimmy Jean-Louis, aštuntosios Afrikos filmų akademijos apdovanojimų komisijos pirmininkas, tyrinėja Nigerijos kino pasaulį. ”Nollywood” yra antra pagal dydį pasaulyje filmų industrija po Bolivudo ir po amerikiečių, kurie kasmet pagaminama daugiau kaip 2000 filmų.
 
Gegužės 31 d., 18 val.
L’Œil du cyclone de Sékou Traoré
Ema, advokatė idealistė atstovauja sukilėlius, kaltinamus karo nusikaltimais. Dėl režimo pasekmių jie jau yra tapę žiauriais žvėrimis. Po truputį, Blackshouam išnyra iš savo kiauto.
 
Birželio 1 d., 16 val.
Pim PimTché – Toast de viede Jean Odoutan
Chimenė, žavinga maža būtybė, turi viską. Ją vadina Pim-Pim Tche, ”mano purvina kalė”, ir ši pravardė jai puikiai tinka.
 
Birželio 4 d., 18 val.
La Pirogue de Moussa Touré
Senegalo gyventojai, pasiryžę nutraukti kančias, bando pasiekti Kanarų salas. Jie atvyksta iš skirtingų bendruomenių, nekalba ta pačia kalba, kai kurie dėvi tradicinius, o kiti vakarietiškus drabužius. Jie visi tikisi geresnio gyvenimo Europoje.
 
Birželio 6 d., 18 val.
La sirènede Faso Fani de Michel K. Zongo
Ilgą laiką Koudougou buvo laikomas tekstilės miestu Burkina Faso, ypač dėl gamyklo Faso Fani, kuri reiškia ”šalies slibiną”. Ryte nubunda visas miestas kartu su įjungta Faso Fani sirena.
 
Kino filmų peržiūra vyks Prancūzų instituto Lietuvoje kino salėje, Didžioji g. 1, Vilnius.