Klimatas ir Ekologija Pasakos kino teatre. Įėjimas nemokamas

Įėjimas nemokamas.

Gruodžio 4 d. 17 val. 30
Ledynų tyrinėtojas, rež. Katarzyna W. Chambenoit, 2007, 50 min.
Prancūzų k., titrai lietuvių k.

Žemėje vykstantis klimato atšilimas buvo bene svarbiausias praėjusio šimtmečio pabaigos atradimas, nes klimato kaitos padariniai jau veikia ir ateityje dar stipriau veiks visos žmonijos gyvenimą. Prie šio atradimo smarkiai prisidėjo vienas žmogus – Claude Lorius. Šis mokslininkas ir jo partneriai daugybę metų vykdė ilgas ekspedicijas į pačius atokiausius ir tolimiausius Antarktidos kampelius, jiems pavyko pasiekti seniausio ledo sluoksnius net 4 kilometrų gylyje, surinkti unikalios informacijos ir padaryti itin svarbių atradimų.

Po filmo peržiūros vyks diskusija apie klimato kaitą, kurioje dalyvaus kuriant filmą prisidėjęs
Grenoblio universiteto (Prancūzija) ledynų specialistas dr. Dominique Raynaud, geografė, meteorologė, fizinių mokslų daktarė dr. Audronė Galvonaitė ir klimatologas prof. dr. Egidijus Rimkus. Vertimas iš prancūzų kalbos.

Gruodžio 5 d. 16 val.
Uraganas : nuo audros iki chaoso, rež. John Jackson, Andy Byatt, 2014, 50 min.
Prancūzų k., titrai lietuvių k.

Žemėje siaučiantys uraganai – milžiniška jėga, nusinešanti daugybę gyvybių ir pridaranti didžiulių finansinių nuostolių. JAV, Karibų salyne, Lotynų Amerikoje jie siaučia jau ne vieną tūkstantį metų. Bet kas, jei, keičiantis klimatui, uraganai dar labiau sustiprės? Ar esame pasiruošę juos atremti? Kokia ateitis laukia žmonijos – ypač tų, kurie gyvena arčiausiai vandenynų ir jūrų? Filme kvapą gniaužiančių vaizdų fone atsakymų į šiuos klausimus ieško patys iškiliausi klimatologijos ekspertai.

Gruodžio 6 d. 16 val.
Gyveno kartą miškas, rež. Luc Jacquet, 2013, 50 min.
Prancūzų k., titrai lietuvių k.

Garsus ekologas ir daugybės filmų apie gamtą autorius Luc Jacquet su botanike Francis Hallé žiūrovus kviečia į išskirtinę ir nepamirštamą kelionę – į pačią atogrąžų miškų širdį. Kelerius metus kurtas filmas leis stebėti, kaip iš mažyčių sėklelių per 700 metų užauga miškas. Nematyta augalijos įvairovė ir intriguojantis laukinių gyvūnų pasaulis. Šis filmas ne tik užburia vaizdais, bet ir primena, kokį turtą žmonija turi ir kaip svarbu jį išsaugoti.

Kino teatras Pasaka
Šv. Ignoto g. 3/4, Vilnius
www.kinopasaka.lt